
Eko-Dok 2014
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny

Opis
Od 2005 roku w Szklarskiej Porębie w Ośrodku Konferencyjno-Szkoleniowym Politechniki Wrocławskiej Radość odbywa się cyklicznie Konferencja Doktorantów i Młodych Pracowników Nauki Interdyscyplinarne Zagadnienia w Inżynierii i Ochronie Środowiska EKO-DOK. Również i w 2014 roku, w dniach 23-26 kwietnia, na VI Konferencji spotkali się doktoranci i pracownicy naukowi oraz naukowo-dydaktyczni z wielu ośrodków naukowych w Polsce w celu wymiany poglądów i doświadczeń naukowych.
Konferencję organizują wspólnie od 9 lat Instytut Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Głogowie. Patronat naukowy nad konferencją objął Komitet Inżynierii Środowiska Polskiej Akademii Nauk pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Czesławy Rosik-Dulewskiej.
Celem konferencji EKO-DOK jest umożliwienie zaprezentowania przez doktorantów i młodych pracowników nauki wyników prowadzonych przez nich prac badawczych, a także teoretycznych. Ponadto konferencja jest forum, na którym dokonuje się przegląd interdyscyplinarnych zagadnień z zakresu inżynierii i ochrony środowiska. Tematem obrad i dyskusji były: zagadnienia oczyszczania ścieków i modelowania zjawisk zachodzących podczas biologicznych procesów degradacji związków organicznych, zagospodarowanie i optymalizacja procesów fermentacji osadów ściekowych, tradycyjna technologia uzdatniania wody oraz z wykorzystaniem metod niekonwencjonalnych, problemy modelowania i optymalizacji systemów wodociągowych i kanalizacyjnych, gospodarka odpadami oraz jakość powietrza atmosferycznego i modelowanie rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w powietrzu, a także zagadnienia z pogranicza chemii, biologii i biotechnologii.
Doktoranci i młodzi pracownicy z politechnik: Białostockiej, Częstochowskiej, Gdańskiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Opolskiej, Rzeszowskiej, Śląskiej, Warszawskiej oraz Wrocławskiej; uniwersytetów: Łódzkiego, Przyrodniczego we Wrocławiu, Warmińsko-Mazurskiego, Zielonogórskiego oraz Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, a także z Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej PIB, Instytutu Ekologii Terenów Uprzemysłowionych w Katowicach, Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej PIB, Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach oraz Instytutu Technologii Eksploatacyjnej PIB wygłosili 56 referatów podczas siedmiu sesji plenarnych. Na sesji posterowej zaprezentowano 48 plakatów.
Wszystkim uczestnikom Konferencji Naukowej dziękujemy za przybycie i owocne obrady oraz zapraszamy na kolejną edycję już w kwietniu 2015 roku.
Komitet Organizacyjny
Dane techniczne
źródło | Technologia Wody 4/2014 |

