Przydomowe oczyszczalnie ścieków w Polsce i w Europie
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Systemy przydomowych oczyszczalni ścieków stosowane od kilkudziesięciu lat na terenach budownictwa rozproszonego, najczęściej terenach wiejskich, od czasu kiedy powstały, przeszły liczne modyfikacje i udoskonalenia, przyczyniające się do powstania wielu zróżnicowanych technologii. Są one obecnie najpopularniejszym sposobem na zagospodarowanie ścieków pochodzących z budynków mieszkalnych, dla których budowa kanalizacji nie jest uzasadniona ekonomicznie. W okresie ostatnich kilku lat na terenie Polski zostało zainstalowanych kilkadziesiąt tysięcy przydomowych oczyszczalni ścieków, finansowanych głównie ze środków unijnych oraz środków krajowych, poprzez takie instytucje jak Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (¬NFOŚiGW) oraz Program Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW).
Liczba producentów tych urządzeń znacznie się powiększyła, a co za tym idzie wachlarz dostępnych technologii został poszerzony. Jednym z najstarszych systemów oczyszczania ścieków bytowo gospodarczych jest osadnik gnilny i drenaż rozsączający. Jest to jednak system, który ze względu na brak możliwości sprawdzenia stopnia oczyszczania ścieku (próby powinno się pobierać pod drenażem), jest obecnie rzadziej stosowany, głównie wówczas, kiedy użytkownik sam finansuje budowę oczyszczalni indywidualnej. W przypadku, gdy inwestorem jest gmina, która korzysta ze środków zewnętrznych, stosowane są rozwiązania oczyszczalni biologicznych napowietrzanych mechanicznie.
ARTYKUŁ SPONSOROWANY DOSTĘPNY BEZPŁATNIE
Artykuł jest dostępny w formie pliku PDF, do odczytania którego wymagany jest darmowy program Acrobat Reader.
Artykuły w formie elektronicznej to wygoda, oszczędność i ochrona środowiska.
Po dokonaniu zakupu otrzymasz wiadomość z linkiem do pobrania pliku PDF. Zalecamy zarejestrowanie się w sklepie, wówczas wszystkie zakupione pliki będą stale dostępne w zakładce "Twoje zamówienia".
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Wydawnictwo Seidel-Przywecki Sp. z o.o.
Artykuł jest chroniony prawami autorskimi. Kopiowanie, wypożyczanie i publiczne odtwarzanie jest zabronione.
Dane techniczne
źródło | Forum Eksploatatora 6/2014 |
format pliku | |
wielkość pliku | 0,42MB |
ilość stron | 2 |